Hakkımızda

CINEMANDS, Özel Notre Dame De Sion Fransız Lisesi’nin 2014 yılında kurulan bir sosyal kulübüdür. Kulüp, 2014 yılında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Cemil Ceylan tarafından kurulmuştur. Öğrenciler, kulüpte  yeteneklerine göre bir alan belirleyip bu alanda yıl boyunca eğitim alır ve öğrendiklerini ürün olarak ortaya koyar. Yönetmenlik, senaryo, kurgu ve oyunculuk alanlarından birini seçerler ve projelere bu yönde katkıda bulunurlar.
Bireysellikten uzak, ekip çalışmasına teşvik eden bir kulüp olan CINEMANDS, rehber öğretmen ile birlikte Kısa Kafası Youtube kanalı ekip üyelerinden Orhan Önder Yaycıoğlu, Irmak Kula ve Suzan Sönmez süpervizörlüğünde, kulüp ekip lideri tarafından organize edilir. Kulübe dahil olmak için öğrenciler üç aşamadan geçerler: Mülakat, sınav ve referans. Kulübe katılmak isteyen öğrenci belirlenen zamanda rehber öğretmen, süpervizör ve ekip lideri tarafından sözlü mülakata tabi tutulur. Ardından kendisine gönderilen sınavı cevaplayıp alan hakkında bilgisi ve ilgisi tespit edilir. Son olarak da kulübe daha önce katkıda bulunmuş veya hala kulüpte olan öğrencilerden biri tarafından kulübe önerilir. Bu aşamaları başarıyla tamamlayan ve kulübün ihtiyaçlarına cevap verebileceği düşünülen öğrenciler kulübe seçilir. Kulübe girdikten sonra yıl boyunca film çekiminin tüm alanları hakkında pilot bakışı bilgi edinir. Bu süre içerisinde, bir fikrin önce senaryoya ve sonrasında film haline gelme sürecinin tüm aşamalarına şahit olur.
2014 yılında kurulduğundan beri CINEMANDS, birçok başarıya imza attı. Ulusal ve uluslar arası yarışmalarda öğrenciler önemli başarılar ve tecrübeler elde etti. Kulübün bir parçası olarak proje üreten ve ürün ortaya koyan öğrencilerimiz, farklı tecrübeleri deneyimleme şansı buldu. 2016 yılında Cemil Ceylan’ın Türk Müdür Başyardımcımız Suzan Sevgi ile başlattığı CINEMANDS Liselerarası Kısa Film Yarışmasını, 2017 yılında Ulusal Kısa Film Yarışması’na dönüştürdü. Çıktığımız bu zorlu yolda kulübümüze destek olan ve olacak tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Başlıksız-1

Reklamlar

Her şey görüntü ile başlar.